O mne

Volám sa Janka a keď ma uzriete s farbou na líci, nečudujte sa, prosím.

Moja kreatívna dušička sa zobudila do tohto sveta pred 27 rokmi. Už počas základnej školy si umenie a predovšetkým výtvarná tvorba získavala moje sympatie, no cesta k nej bola náročnejšia, ako som predpokladala. Žiadna základná umelecká škola, žiadne stredná umelecká škola, žiadna vysoká škola s výtvarným zameraním. Cestu sme si však k sebe predsa len našli; i keď som sa všetko musela naučiť sama a bez pomoci.

Skutočnosti, ktoré som v minulosti nazývala veľkou nespravodlivosťou (nemožno študovať umenie) dnes ukrývam za slová vďaky – pretože maľujem a tvorím podľa seba. Nie podľa očakávaní a striktne daných kritérií lektorov či vyučujúcich na školách, ale podľa seba, svojho videnia a najmä cítenia.

V lete 2016 som úspešne ilustrovala detskú knižku od Lenky Sivákovej – Rozprávky pre zvedavé deti, o rok na to i jej veselé pokračovanie. V spomínanom roku 2016 sa mi tiež podarilo mať svoju prvú autorskú výstavu obrazov s názvom „V objatí bielej a čiernej“ v Trenčíne. Obrazy, ale tiež ilustrácie, značky Janka Dann nájdete podnikoch (KABLO Trenčín, Bistro ALCATRAZ Trenčín, Cukráreň Rodina v Rozhanovciach), v kozmetických salónoch (Salón Allegria – Nechtové štúdio v Žiline, ZK Beauty Poprad) a taktiež množstvo ľudí či firiem využíva logo vytvorené mojimi rukami (Deník z domácí kuchyně, Bara Cakes, HAPPY DOG – Psia pekáreň). Rovnako moje výtvarné práce robia radosť ľuďom v susednom Česku, Rakúsku, vo Švédsku a tiež za oceánom v Amerika a Kanade. O svoje nadobudnuté zručnosti a skúseností sa delím ďalej a to prostredníctvom workshopov s deťmi, prevažne v Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne.

Teším sa každému jednému úsmevu, ktorý sa mi svojou tvorbou podarí vyčariť na zákazníkovej tvári, lebo je pre mňa dôkazom, že som urobila správne, keď som sa rozhodla bojovať za svoj výtvarný sen!